WYMAGANIA BEZPIECZEŃSTWA STANOWISK Z COBOTAMI

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

WYMAGANIA BEZPIECZEŃSTWA STANOWISK Z COBOTAMI

Mimo dynamicznej automatyzacji i robotyzacji produkcji na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, długo wyczekiwanym rozwiązaniem były roboty, z którymi człowiek mógłby bezpieczniej współpracować we wspólnej przestrzeni. Dotychczas przy klasycznych robotach taka współpraca była mocno ograniczona. Teraz, kiedy roboty kolaborujące (z ang. collaborative robots – COBOTS) są już dostępne, konieczne jest zbudowanie świadomości u kadry technicznej w zakresie zasad ich bezpiecznej integracji i użytkowania. W trakcie szkolenia przestawimy Państwu aspekty formalne i techniczne bezpieczeństwa cobotów w aplikacjach przemysłowych.

Program:

Dzień 1

Blok 1: miejsce robotów współpracujących w przemyśle

1. Podstawowe informacje dotyczące aplikacji zrobotyzowanych.
2. Charakterystyka trybu współpracy i cobotów.
3. Wymagania prawne przy integracji robotów i cobotów.

Blok 2: ocena i redukcja ryzyka
4. Ocena i redukcja ryzyka dla stanowisk z cobotami.
5. Wymagania techniczne bezpieczeństwa przy integracji cobotów.

Dzień 2

Blok 3:

6. Przykładowa aplikacja 1 – przeprowadzenie procesu oceny ryzyka.
7. Przykładowa aplikacja 1 – przeprowadzenie procesu oceny ryzyka.
8. Przykładowa aplikacja 3 – przeprowadzenie procesu oceny ryzyka.

Blok 4:

9. Możliwości parametryzacji safety UR, na co warto zwrócić uwagę

Czas trwania:

Szkolenie odbywa się w godzinach 9:00 – 13:00 (I dzień) i 9:00 – 12:30 (II dzień)

Grupa docelowa:

  • służby utrzymania ruchu (automatycy, elektrycy, mechanicy),
  • służby BHP,
  • konstruktorzy i projektanci maszyn,
  • technolodzy, mistrzowie i brygadziści produkcji,
  • inspektorzy pracy.

Prowadzący:

Mgr inż. Mariusz Głowicki – Dyrektor Operacyjny Elokon Polska, absolwent Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, konstruktor systemów bezpieczeństwa w firmie ELOKON Polska Sp. z o.o. Kilkuletnie doświadczenie w projektowaniu, wdrażaniu i certyfikacji systemów bezpieczeństwa w kraju i za granicą. Zakres jego działalności to również  ocena ryzyka i zgodności maszyn. Realizował projekty m. in. dla klientów z sektora energetyki, branży spożywczej, budowlanej, AGD i automotive. Autor wielu artykułów w wydawnictwach branżowych. Współpracuje z działającym przy PKN Komitecie Technicznym nr 50 ds. Automatyki i Robotyki Przemysłowej. Posiada certyfikat kompetencji UDT-CERT w dziedzinie bezpieczeństwa funkcjonalnego (nr. certyfikatu: UDT-CERT/B FUNK/I/88/15).

Mgr inż. Michał Stankiewicz

Absolwent wydziału automatyki i robotyki  Politechniki Gdańskiej. Zatrudniony w ELOKON na stanowisku Kierownik Oddziału Warszawa.

Posiada ponad 10 letnie doświadczenie jako projektant systemów sterowania w obszarze maszynowym, specjalista ds. automatyki, specjalista ds. bezpieczeństwa maszyn.

Specjalizuje się w: doradztwie w zakresie systemów sterowania związanych z bezpieczeństwem, budowie i programowaniu rozproszonych systemów sterowania związanych z bezpieczeństwem, implementacji wymagań dyrektywy maszynowej 2006/42/WE oraz narzędziowej 2009/104/WE do układów sterowania maszyn oraz budowy bezpiecznych maszyn i linii produkcyjnych wraz z automatyzacją produkcji, posiada wiedzę w zakresie autonomicznych wózków samojezdnych AGV i wymagań technicznych bezpieczeństwa przy budowie aplikacji z wykorzystaniem robotów kolaborujących.

Trener i wykładowca od 2017: szkolenia i warsztaty z budowy systemów sterowania związanych z bezpieczeństwem oraz wymagań technicznych bezpieczeństwa przy budowie aplikacji z wykorzystaniem robotów kolaborujących i autonomicznych wózków samojezdnych AGV.

Obszar zainteresowań: Nowatorskie rozwiązania w przemyśle.

Szkolenia można realizować wariantowo w wymiarze czasowym: jedno-, dwu- i trzydniowym.
Oferujemy również szkolenia wewnętrzne, dedykowane tylko pracownikom Państwa firmy

cze 16 2020

Szczegóły

Data: 16 czerwca 2020
Godzina: 09:00 - 13:00
Cena: 690zł
Kategorie: , , ,
WWW: Przejdź na stronę

Miejsce

Organizator

ELOKON
Phone: 665 265 205
Email:
WWW: Visit Organizer Website